НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Шахтер - Металлист: обзор и результат матча украинской Премьер-лиги ###

Ліга Парі-Матч. 20-й тур

Львів, "Арена-Львів"

Головний арбітр: Юрій Грисьо (Львів)

"Шахтар" (Донецьк) - "Металіст" (Харків) 8:1

Голи: Тайсон 6, Ісмаїлі 27, Феррейра 31, Тайсон 54, Тайсон 57, Марлос 67, Едуардо 86, Бернард 89 - Корнєв 16

"Шахтар": Пятов, Коваленко (Бернард 46), Кривцов, Срна (Едуардо 64), Ісмаїлі, Тайсон, Феррейра, Ордець, Малишев, Марлос, Степаненко (Дентіньо 46)

"Металіст": Ільющенков, Соболь, Даценко, Прийомов, Ралюченко (Рижук 60), Зубейко, Корнєв (Синиця 66), Касьянов, Третьяков (Барілко 63), Бобко, Полянський

Для "Шахтаря" кожен наступний матч в Прем'-єр-лізі представляє особливу важливість, до кінця чемпіонату залишається всього п'-ять турів і будь-яке втрачене очко може коштувати їм золотих медалей. Однак настрій на всі наступні поєдинки гірники показали в протистоянні з "Металістом". Команда Севідова виявилася відверто не готовою до такого натиску і зробила прекрасний подарунок на ювілейний 350-й матч Луческу біля керма "Шахтаря", діючи часом неймовірно авантюрно, надаючи багато вільного простору і дозволяючи супернику грати у своїй улюбленій манері.

Про стан "Металіста" говорити нічого, так само як і про загальний спад в чемпіонаті, до цих змін всі давно звикли, в тому числі і харківська команда. Наприклад, в недавньому поєдинку з "Волинню" слобожанці показували зовсім інший, більш якісний футбол. Але є інші проблеми у "Металіста" - мотивація для команди. За словами Севідова, його підопічні повинні працювати на перспективу, показати себе в матчі з сильним суперником і по-доброму "продавати себе". Але вийшло так, що грали слобожани кожен сам за себе, колективу на полі не було і вина, без сумнівів, за це лежить безпосередньо на тренерському штабі.

Стартовий склад від Луческу читався ще задовго до початку матчу: Пятов грав у воротах- перед ним розташовувалися Ордець і Кривцов- Срна і Ісмаїлі діяли на флангах. Степаненко і Малишев закривали опорну зону, а атакуючу лінію сформували Марлос, Коваленко і Тайсон. Єдина інтрига зберігалася по позиції нападника, в цей раз на вістрі атаки грав Феррейра.

У гостей на поле з перших хвилин вийшли - Зубейко, Даценко, Полянський і Бобко, які сформували оборонну лінію, Ільющенков захищав ворота. В середині поля розташовувалися Ралюченко і Касьянов, з флангів на атаку працювали Третьяков і Соболь. Прийомів і Корнєв діяли на позиції нападників, але хтось із них постійно відходив назад і допомагав опорним півзахисникам.

Почалася гра досить обережно, здавалося навіть, що "Металіст" виглядає трохи активніше, більше намагається атакувати, але вже на п'-ятій хвилині Марлос небезпечно пробив по воротах з 19-ти метрів, і лише поперечина врятувала ворота слобожан. Однак відбитися харків'-яни не змогли, другим темпом продовжилася атака "Шахтаря" після цього моменту, все той же Марлос видав блискучий пас черпачком на Тайсона. Оборона гостей зіграла якось зовсім безглуздо, неорганізовано і навіть розгублено, ніхто не зміг вибити м'-яч, бразилець фактично опинився один на один з Ільщенковим і благополучно переграв його - 1:0.

Через п'-ять хвилин після першого м'-яча гірники зобов'-язані були забивати знову. Ще одну блискучу передачу зробив Марлос, тепер уже Ісмаїлі виходив на побачення з голкіпером, але Ільющенков не здригнувся і врятував свою команду. Ініціативу донеччани вже не упускали і намагалися атакувати все більшими силами, особливо виділялися Коваленко, Тайсон і, звичайно, Марлос. Однак чи не перша по-справжньому небезпечна атака підопічних Севідова закінчилася взяттям воріт, і рахунок несподівано став рівним.

Прийомів організував хороший контрвипад через центр, підключив Соболя, Едуард навісив в штрафну, де і опинився Прийомов. Володимир в боротьбі зі Степаненко відкинув м'-яч на Корнєва і 19-ти річний форвард з центральної зони розстріляв Пятова. Іллю Корнєва ніхто з "оранжево-чорних" не встиг накрити, і цей момент тільки зайвий раз підкреслило проблеми "Шахтаря" з центральними захисниками.

Очікувано донеччани кинулися вперед, гостро і небезпечно комбінували підопічні Луческу, причому кожна атака номінальних господарів поля закінчувалася ударом по воротах. Але самовіддано кидалися під удари харків'-яни і блокували постріли суперника. Втім, далеко не завжди вдало виходило відводити загрозу від своїх воріт підопічним Севідова. Після пасу Тайсона і дальнього пострілу Ісмаїлі м'-яч потрапив в Зубейко, а потім рикошетом від захисника, дезорієнтуючи голкіпера, влетів в лівий нижній кут воріт "Металіста".

Після цього м'-яча три рази секундна стрілка встигла пройти своє коло, як "Шахтар" забив знову, цього разу відзначився Феррейра. Марлос прихованим пасом запустив Срну по своєму флангу, Даріо навісив у воротарський, там відразу кілька гравців донецького клубу могли пробивати по воротах, але першим на м'-ячі виявився саме Факундо. Від його голови снаряд і залетів у ворота.

Про оборону слобожанці намагалися не думати, як і говорив перед матчем Севідов, його підопічні грали у своє задоволення, без оглядки бігли вперед, багато атакували, шукали щастя біля воріт Пятова, але не в якому разі не встигали повертатися назад. До небезпечних ударів справа доходила зовсім в рідкісних випадках. А якщо і стріляли гості, то робили це здалеку, і виходило дуже неточно.

"Шахтар" користувався тим, що харків'-яни намагаються грати у відкритий футбол і часто ловив суперника. Невтомний Марлос доставляв своєму колишньому клубу найбільше неприємностей, без сорому обігравав опонентів один в один, роздавав точні вивірені передачі і зробив все від себе залежне, щоб "Шахтар" забив ще два м'-ячі на початку другого тайму. Спочатку Марлос втік у відрив по своєму флангу і зробив хороший пас у штрафний майданчик на Феррейру, Факундо з гарної позиції бити не став, а прострілив на Тайсона, який з семи метрів і переправив м'-яч у сітку.

П'-ятий м'-яч також забивав Тайсон і зробив це один з найактивніших гравців зустрічі також з близької відстані, але в цей раз асистував йому безпосередньо Марлос. Черговий провал в обороні "Металіста" закінчився чисто бразильською технічною, а головне результативною атакою. Слобожанці відверто не встигали за бразильцями і дозволяли гірникам пробивати з чудових позицій.

Захист гостей продовжував помилятися і невпевнено грати і надалі. Факундо Феррейра не реалізував вихід один в один, а ще через хвилину Марлос перекинув Ільющенкова, який змушений був вийти з воріт на перехоплення, але Бобко підстрахував голкіпера і виніс м'-яч з порожніх воріт. Втім, свій м'-яч Марлос все ж забив, бразилець в середині другого тайму організував чергову швидкісну комбінацію, втік в контратаку зі своєї половини поля і обігрався з Тайсоном, який знову вивів його на побачення з воротарем. Тут вже підстрахувати голкіпера було нікому - 6:1.

Команда Севідова навіть в кінцівці великими силами переходила половину поля, стрімголов гості мчали вперед, через що у "Металіста" між атакою і обороною виходили неймовірні розриви. Цими помилками із задоволенням користувалися господарі зустрічі. На 86-й хвилині вийшов на заміну Едуардо, який розіграв комбінацію з Феррейрою і сам результативно завершив її. А на останній хвилині матчу відзначився ще один гравець, який вийшов на поле у ​​другому таймі. Бернарду асистував Тайсон, в черговий раз у "Шахтаря" вийшла бразильська комбінація і "десятка" гірників знову ж з близької відстані розстріляв Ільющенкова.

Таким чином, "Металіст" продовжив свою виїзну 18-ти матчеву серію без перемог. Останній раз на поле суперника харків'-яни вигравали ще в 2014-му році, опинившись сильніше "Іллічівця". А "Шахтар" здобув впевнену перемогу, яка може зіграти з командою злий жарт. Зараз гірникам головне, щоб на Лігу Європи залишився бомбардирський запал і донеччани належним чином перебудувалися на більш сильну, ніж "Металіст" "Брагу".