НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Металлург и Металлист не смогли определить сильнейшего - Украинская Премьер-лига 2015/16 ###

Головний арбітр: Олександр Головков (Луганська область)

"Металург" (Запоріжжя) - "Металіст" (Харків) 0:0

"Металург": Старцев - Пашаєв, Лисицький, Кулініч, Каплиєнко - Гвілія, Орелесі - Юсов, Жураховський, Попов (Помазан, 90+2) - Корнєв (Платон 76)

"Металіст": Погорілий - Нойок, Полянський (Соболь 78), Курілов, Путівцев - Ковальчук - Чурко, Рудика, Довгий, Льопа (Бобко 73) - Прийомов

Попередження: Лисицький 26, Пашаєв 27 - Полянський 21, Довгий 48

Нинішніх суперників напередодні гри розділяли п'ять очок та чотири місця в турнірній таблиці. Однак назвати харківський «Металіст» безумовним фаворитом протистояння аж ніяк не можна було. Якщо «Металург» лише очікує скорочення фінансування з жовтня, то харківська команда перебивається «з хліба на воду» від початку сезону. І якщо на старті чемпіонату Олександр Севідов випромінював оптимізм та впевненість, то тепер тренер харків'ян кожного разу жаліється на важку долю. Поки «Металіст» не виглядає деморалізованим, але бойовий дух команди не можна назвати високим, звідси й результат – шестиматчева серія без перемог. Таким чином, «Металург» мав досить сприятливу ситуацію для того, аби самому нарешті розжитись повноцінними трьома очками та підвищити власну самооцінку.

Для вирішення стратегічно важливого завдання у розпорядженні Анатолія Чанцева був бойовий склад за виключенням Микити Татаркова, який травмувався на перед матчевій розминці. Замість правого вінгера довелось випускати Дмитра Юсова, який останнім часом втратив місце в основному складі. На протилежному краї вийшов Роман Попов, а під єдиним нападником Іллею Корнєвим грав іменинник Ігор Жураховський. Опорну зону закривали Орелесі та Гвілія, а лінію захисту сформували Пашаєв, Лисицький, Кулініч, Каплієнко, у ворота повернувся Максим Старцев, який пропускав попередній тур через хворобу.

Не експериментував зі складом і Олександр Севідов. До несподіванок можна віднести хіба вихід Нойока на правому фланзі оборони, доповнили лінію Полянський, Курілов та Путівцев. Керував захистом Сергій Погорілий, який поки що виграє конкуренцію у Рустама Худжамова. Трикутник в центрі поля, спрямований вістрям до власних воріт, утворювали Ковальчук, Рудика та Довгий. Чурко та Льопа мали забезпечувати динаміку на флангах, на вістрі атаки грав Володимир Прийомов.

Гру краще розпочав «Металург», який досить непогано контролював м'яч в центрі поля. Щоправда, довести справу до удару по воротах тривалий час підопічним Анатолія Чанцева не вдавалось. Перший напівнебезпечний момент виник лише на десятій хвилині, коли Жураховський відмінним пасом розрізав оборону суперника, Попов не зміг пробити сходу, але простріливши, влучив у Корнєва, від якого м'яч відлетів в іншу від воріт сторону. Майже одразу Роман спробував виправитись – змістившись с лівого флангу в центр, хавбек завдав неточного удару по воротам, куля пролетіла над поперечкою.

Більш явну нагоду для голу господарі втратили в середині першого тайму, коли Полянський збив Гвілію майже на лінії карного майданчика. Сам же Валеріан виконував удар, стінку перекинув, але у ворота не влучив. Після цього епізоду ініціатива почала переходити до гостей, які збили атакуючий запал металургів, однак й самі особливо воротам Максима Старцева не загрожували. Згадати можна хіба аналогічний штрафний у виконанні Льопи, який влучив у стінку. То була лише 26 хвилина, але після того команди до кінця тайму нічого путнього не придумали. Яскравий факт, який характеризує гру – перший удар в рамку воріт відбувся лише в компенсований до першої 45-хвилинки час, однак Прийомов пробив не складно для Старцева.

В перерві Олександру Севідову вдалось мотивувати своїх підопічних на більш агресивні дії. Зі стартовим свистком «Металіст» взяв в облогу карний майданчик господарів, тривалий час не дозволяючи їм перейти центр поля. Близьким до успіху був колишній капітан «Металурга» Сергій Рудика. Спочатку хавбек бив метрів з 15-ти після розіграшу штрафного, однак м'яч зачепив захисника та вийшов на кутовий. А в наступній атаці після прориву по правому флангу навіс на дальню стійку виконав В'ячеслав Чурко. Рудика перестрибнув захисника і, здавалось, бив головою напевно, проте знову невлучно.

Втім, поступово запоріжці знайшли аргументи у відповідь. Швидше запрацювали фланги, звідки й прийшов перший небезпечний момент у другому таймі – Юсов після пасу Корнєва бив з кута штрафного майданчика низом, але Погорілий парирував. Невтомно гасав по полю Попов, щоправда, недостатня витримка та технічний брак не дозволяли Роману перевести кількість в якість.

Переломною могла стати 70-та хвилини, якби Чурко, отримавши пас з глибини поля та вигравши боротьбу у Каплієнка та Кулініча, влучив в нижній кут, куди він пробивав з розвороту. А так гра продовжилась на зустрічних курсах, тільки вже без акцентованих ударів по воротам. Рівновага ледь не порушилась на останніх хвилинах, коли спочатку Жураховський намагався виконати удар в стилі ван Бастена, але м'яч зрадницьки звалився з ноги. У відповідь «Металіст» заробив кутовий, після подачі якого Довгий потужно пробив з 20-ти метрів поруч зі стійкою. В підсумку 0:0 за класичної, як сказав після фінального свистка Олександр Севідов, гри у виконанні українських команд.