НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

Головний арбітр: Анатолій Жабченко (Хмельницький)

"Металіст" (Харків) - "Дніпро" (Дніпропетровськ) 1:2

Голи: Прийомов 52 - Рижук 39 (авт.), Матеус 70

"Металіст": Погорілий - Нойок, Рижук, Курилов, Путівцев - Ковальчук (Назаренко 79) - Чурко (Бобко 72), Рудика, Довгий, Льопа - Прийомов

"Дніпро": Бойко - Томечак, Дуглас, Гуйє, Піко (Гама 65) - Федорчук (Соуза 58), Едмар - Матеус (Хайро Руїс 87), Ротань, Матос - Селезньов

Попередження: Чурко 63, Рудика 80, Нойок 90+4 - Дуглас 83

Років два тому харківським уболівальникам таке могло наснитися хіба що в кошмарному сні. Мирон Маркевич сидить на тренерській лаві «Дніпра», Папа Гуйє цементує його оборону, а Едмар роздає передачі в центрі поля в синьо-біло-блакитній футболці. І це все на тлі напівпорожніх трибун ОСК «Металіст». Те, що навіть важко було уявити, стало реальністю. Якщо раніше матч «Металіст» - «Дніпро» був однією з двох центральних подій кола, яку чекала вся країна, то тепер протистояння викликало емоції, які супроводжують пересічний поєдинок українського чемпіонату. Не було іскри і на полі - ми стали свідками зустрічі безумовного фаворита і команди, яка ставить перед собою мету - не дати зіграти супернику у свою гру за всяку ціну.

Минулої весни «Металісту» під керівництвом ще Ігоря Рахаєва це вдалося, Олександру Севідову не пощастило, хоча план на гру тренер вибрав приблизно той самий. Ворота харківської команди захищав Сергій Погорілий, лінію оборони сформували Нойок, Курилов, Рижук і Путівцев. Ковальчук теоретично повинен був пов'-язувати оборону з атакою, але на практиці Кирило працював виключно на руйнування, часто опускаючись на одну лінію з захисниками. Рудика і Довгий розташувалися трохи вище, а на флангах вийшли Чурко і Льопа. Володимир Прийомов шукав свій шанс в нападі.

Мирон Маркевич продовжує пошуки оптимального складу, хоча варіант, який вийшов на поле проти «Металіста», швидше за все, ми побачимо і в найближчому поєдинку з «Русенборгом». Перед голкіпером Денисом Бойком грала четвірка захисників у складі Томечака, Дугласа, Папи Гуйє і Андерсона Піко. Федорчук та Едмар закривали опорну зону, а Ротань грав перед штрафним майданчиком «Металіста». Матеус цього разу атакував справа, тоді як Лео Матос вийшов на протилежному краї. Конкурентів у Євгена Селезньова в атаці як і раніше немає.

Зі стартовим свистком Анатолія Жабченка «Дніпро» взявся грати так, як колись грав «Металіст». Контроль м'-яч, комбінації, засновані на передачах в один дотик, постійний рух гравців. Проблема в тому, що Мирон Маркевич в Харкові подібне будував п'-ять-шість сезонів, а в Дніпропетровську йому доводиться працювати фактично з нуля. Стиль минулого сезону відрізнявся кардинальним чином, до того ж в команду влилися кілька нових гравців, яким тільки належить знайти взаєморозуміння з партнерами.

Тому в перші хвилин двадцять матчу глядачі побачили контроль м'-яча заради контролю. Харків'-яни організовано перекривали більшість вільних зон, не даючи супернику можливості для удару по воротах. Перша така виникла лише після того, як Довгий обрізався біля своєї штрафної площі, дозволивши Ротаню нанести удар метрів з 25-ти - м'-яч просвистів поруч з хрестовиною. Незабаром нагадав про себе Євген Селезньов, який спочатку намагався замкнути простріл Томечака, але завадили захисники, а потім пробив у падінні через себе. М'-яч прилетів точно в руки Погорілому.

«Металіст» відповів лише на 30-й хвилині, коли Льопа взяв гру на себе і сміливо пішов на трьох захисників. Двох пройшов, а на Дугласі зупинився, але м'-яч відлетів до Рудики, який пробив у дотик з меж штрафної. Все могло б закінчитися голом, якби на шляху м'-яча не опинився Папа Гуйє. Момент Льопи / Рудики не став тенденцією, а був лише винятком із правил. "Дніпро" все так само контролював ситуацію на полі, міняв акценти атак і шукав шляхи до воріт Погорілого, поки, нарешті, на 39-й хвилині не добився свого. Матеус, зігравши в стінку з Ротанем, увірвався в штрафний майданчик суперника і пробив по воротах. Удар, швидше за все, був неточним, але ногу підставив Дмитро Рижук, від якого м'-яч і залетів точно під штангу - 0:1. До кінця першого тайму «Дніпро» міг ще й другий м'-яч провести. Після розіграшу кутового Лео Матос пробивав головою з кута воротарського в дальню дев'-ятку, але м'-яч з воріт вибив Курилов.

Після перерви «Дніпро» продовжив у тому ж дусі. Більше того, команда Маркевича включила високий пресинг, змушуючи захисників «Металіст» просто бити м'-яч вперед. Здавалося б, маючи у своєму складі Папа Гуйє і Дугласа, по такій грі за надійність тилів можна було не переживати, але втрутився випадок. Едмар опинився в своїй штрафній і, намагаючись перервати подачу з флангу, запалив свічку. Сам же Галовський програв боротьбу Прийомову, який завдав потужного удару зльоту в дальню дев'-ятку з досить гострого кута. Шансів у Бойка врятувати свою команду не було ніяких.

Домігшись свого, «Металіст» тут же відійшов назад в розрахунку, що «Дніпро» піде великими силами вперед і оголить тили. На зміни рахунку Мирон Маркевич відреагував замінами - спочатку випустив Данило замість Федорчука, а потім Бруну Гаму замість Андерсона Піко. Лео Матос, таким чином, повернувся на лівий фланг оборони, де він грав у минулому сезоні, а португалець залишився в півзахисті. Однак героєм матчу стали не свіжі гравці, а Матеус, який все зробив сам. На 70-й хвилині підхопивши м'-яч у центрі поля, бразилець промчав метрів 30 і приблизно з лінії штрафного завдав точного удару в нижній кут. Сергій Погорілий не виручив, але й звинувачувати воротаря напевно не варто. Запитувати треба починати з опорних півзахисників, які не зустріли Матеуса на всьому його шляху.

Спроби Олександра Севідова вплинути на результат гри замінами ні до чого не привели, хоча Сергій Назаренко та Іван Бобко мали по одному моменту, щоб вписати своє ім'-я в історію. Перший бив штрафний - стінку перекинув, але у ворота не влучив. Другий вже в компенсований арбітром час промчав лівим флангом і видав непоганий простріл, але ніхто з партнерів за рухом Івана не встиг. У той же час у «Дніпра» варто згадати штрафний удар у виконанні Євгена Селезньова. Форвард, який став об'-єктом добрих жартів після попередньої спроби в матчі з «Олімпіком» в минулому сезоні, цього разу вистрілив набагато краще - після його удару м'-яч струсонув поперечину і вилетів в аут. Але й без цього голу «Дніпро» здобув в чомусь буденну і абсолютно закономірну перемогу. Харківсько-дніпропетровську принциповість поки доведеться відкласти до кращих часів.