"Карпати" (Львів) – "Металіст" (Харків) – 1:1

"Карпати": Підківка – Ксьонз, Новотрясов, Пластун (к), Д. Мірошниченко – Голодюк (Кльоц 69), Даушвілі – Кожанов (Гітченко 84), Карноза (Чачуа 78), Костевич – Худоб'як

"Металіст": Худжамов – Зубейко, Олексій Курилов, Путивцев, Е. Соболь – Олексій Довгий (к) (Рижук 88), К. Ковальчук – Прийомов, Рудика (Нойок 61), Чурко – Бєсєдін (С. Куліш 73)

Тренер – Олександр Севідов

Судді: В. Романов (Дніпропетровськ) – Чос, Ярмолинський (обидва – Київ)

Попередження: Карноза 43, Д. Мірошниченко 53, Голодюк 63 – Бєсєдін 35, Е. Соболь 45+1

Наче й обставини не змінилися, і в "Металісті" знову колишній тренер "Карпат", з яким розпрощалися не найліпшим чином. Втім, від колишньої принциповості в галицько-слобожанському протистоянні не залишилося й сліду. Такі вже реалії нинішнього українського футболу, що є в ньому команди, котрим тривалий час не виплачують заробленого, а на виїзди відстанню понад тисячу кілометрів вони їздять автобусом.

Фаворитами львів'ян напередодні цього поєдинку не називав лише лінивий. Наставник цих фаворитів Іґор Йовічевіч вирішив внести певні корективи до основного складу. З відомих лише тренерові причин у другій грі поспіль місце у воротах займає не Роман Мисак, а Роман Підківка. Ні в центрі оборони, ні в опорній зоні цього разу не було капітана Андрія Гітченка. Пару стопперів на цей раз склали Артур Новотрясов та Ігор Пластун, а в ролі "хвилерізів" діяли Олег Голодюк і Муртаз Даушвілі. На правому фланзі оборони на цей раз грав Павло Ксьонз, а зліва замість Василя Кравця, котрий відбув до лав юніорської збірної, відбувши дискваліфікацію, вийшов номінальний правий бек Денис Мірошниченко. Володимир Костевич знову розпочав гру на фланзі півоборони. На протилежному з ним краї діяв Денис Кожанов. Артур Карноза діяв під нападником Ігорем Худоб'яком.

Тренер "Металіста" Олександр Севідов радикальних змін у складі вносити не звик, а отже основа харків'ян виявилася цілком прогнозованою. У воротах грав Рустам Худжамов. В обороні справа наліво розташувалися Євген Зубейко, Олексій Курилов, Артем Путивцев та Едуард Соболь. Звичну пару опорних хавбеків утворили капітан Олексій Довгий та Кирило Ковальчук. В'ячеслав Чурко замінив на лівому фланзі півоборони дискваліфікованого Дмитра Льопу, а на звичному для В'ячеслава правому краї діяв Володимир Прийомов, котрий зазвичай діє на вістрі атак "Металіста". Попереду на цей раз вийшов Артем Бєсєдін, а під ним грав Сергій Рудика.

Гра розпочалася очікувано. Львів'яни прибрали м'яч до власних ніг і дуже швидко спромоглися на перший гольовий момент. Спершу було порушення на правому фланзі проти Ксьонза, штрафний, після виконання якого м'яч просквозив вздовж усієї карної зони і вилетів. Зачепивши ногу когось із харків'ян, на кутовий. Подав корнер Костевич, а Пластун, вигравши верхову боротьбу в Бєсєдіна і Соболя, пробив головою над поперечиною.

Зрештою, тривале володіння м'ячем з ходом гри у неприємності для харківської оборони не трансформувалося. Монотонні перепасовки впоперек поля, якими супроводжувався увесь перший тайм, дозволили львів'янам окрім вище згадуваного кутового створити лише дві ситуації, які з великою натяжкою можна назвати гольовими. У першому випадку Худоб'як, отримавши діагональ із власної половини поля, прибрав на лівому фланзі на швидкості під себе Курилова, але замість того, щоб виконати передачу в центр карної зони, де знаходилося відразу четверо карпатівців, вирішив закрутити м'яч із гострого кута у дальню "дев'ятку". Вийшло дуже неточно.

Натомість Карноза трохи згодом, отримавши м'яч перед лінією карного майданчика, міг бити сам, але вирішив віддати передачу на хід Ксьонзові, який вбігав до карної зони з флангу. Соболь цей намір розгадав і момент було вичерпано. Натомість на 35-й хвилині Карноза після передачі Худоб'яка метрів з 22-х таки пробив. Але пробив під м'яч, так, що куля перелітала би, мабуть, навіть реґбійні ворота.

Так чи інакше, до середини тайму було цілком зрозуміло, що інтенсивна біганина карпатівців, наполегливі спроби вовтузитися на підступах до карної зони давали харків'янам змогу дисципліновано відбиватися і вичікувати на нагоду провести контратаку. Ефективність таких дій виявилася височенною. На 41-й хвилині Чурко передачею з центру кинув у прорив по лівому краю Соболя, а Едуард виконав зрячу передачу вздовж воріт, яку замкнув ударом у падінні головою в протихід Підківці Прийомов – 0:1. Володимир, до слова, забив обидва м'ячі й у харківському протистоянні нинішніх суперників.

Ледь другий тайм розпочався, як карпатівці після подачі кутового ледь не зрівняли рахунок. Подача Карнози справа знайшла на протилежному боці карної зони ніким не прикритого Голодюка. Той відразу пробив приблизно з семиметрової відстані щокою. Худжамов на постріл зреагував і відбив м'яч однією рукою. З меж воротарської зони кулю в падінні намагався добити у ворота Даушвілі, однак м'яч після його "підкату" пролетів над поперечиною.

Навіс справа ударом у падінні головою замикав Худоб'як – легко і в руки Худжамову. Голодюк зловив вибитий подалі від карної щони Ковальчуком м'яч на ногу і пульнув метрів з 25-ти зльоту – надто неточно.

"Металіст" відбивався, але був на грані. Очікуване сталося на 57-й хвилині. Черговий кутовий, повторний навіс справа, вибивання навмання від Курилова і удар з півкола ніким не прикритого Голодюка. Удар зрячий, але для Худжамова неберущим він був через рикошет від тіла Довгого – 1:1.

Реакція Севідова була миттєвою. Щоб усунути провалля у середині поля, тренер харків'ян випустив замість Рудики Олександра Нойка. Зрештою, поміркованішими ще до цього виходу стали дії суперників. Львів'яни збавили оберти й ледь забили самі, ледь не пропустили після передачі Чурка зліва. Та до пасу В'ячеслава ніхто з партнерів не дотягся. Ще більше львів'янам пощастило трохи згодом, коли той же Чурко навішував зліва вдруге поспіль, а Прийомов, замикаючи передачу в районі дальньої стійки, якимось дивом не дотягся до м'яча і не спрямував його у порожні ворота.

Заміну Олега Голодюка, одного із найпомітніших на полі, можна трактувати трояко. З одного боку. З допомогою Дмитра Кльоца Йовічевіч намагався зберегти динаміку дій середньої ланки. З іншого – Голодюк незадовго до того отримав попередження і завівся. Не виключено також, що продовжити гру Олегові завадило пошкодження, адже хвилин за п'ять до заміни після чергового зіткнення півоборонець повернувся на поле, отримавши медичну допомогу.

Власне, після того, як рахунок у зустрічі зрівнявся, обидві команди почали грати обережно, не задіюючи в наступі надто великих сил. Крім двох прострілів Чурка можна також згадати дальній удар від Худоб'яка, з яким Худжамов впорався доволі впевнено. Не надто загострила дії слобожанців і проведена Севідовим заміна нападників. Станіслава Куліша попри все його бажання в заключній атакувальній фазі видно не було. Найперше через те, що м'яч до нього не доходив.

Випустивши на заключних шість хвилин на позицію центрфорварда фактурного Андрія Гітченка, Йовічевіч все ж не зумів повторити власного подвигу дворічної давнини, коли переведення на позицію центрфорварда стоппера Ґреґора Балажіца принесло львів'янам у зустрічі з "Металістом" нічию 3:3. Змоги завдати завершального удару Андрієві не дали ні суперники, ні партнери за командою. Гітченко, вступивши у боротьбу на правому фланзі, навіть заробив потенційно небезпечний штрафний, але виконав його Ксьонз невдало.

Сумбурна з одного боку і прагматично витримана з іншого, але в цілому справедлива нічия. Безпрограшна серія "Металіста" у зустрічах з "Карпатами" сягнула дев'яти матчів.