НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Карпати - Металіст 2:4. Харківська звитяга під спів з вулиці ###

Чемпіонат України. 29-й тур.

11 травня. Львів. Стадіон "Україна"

Арбітр: Сергій Бойко (Київська обл.).

"Карпати" - "Металіст" 2:4

Голи: Бартуловіч 10 (пен.), Зеньов 23 – Гомес 6, Хав'-єр 38 (пен.), 54 (пен.), 85

"Карпати": Ільющенков, Костевич, Гітченко, Балажіц, Пашаєв, Даушвілі (Зеньов, 16), Мартинюк (Васін, 86), Чачуа (Льопа, 67), Бартуловіч, Федорчук, Гладкий

Головний тренер – Олександр Севідов.

"Металіст": Дішленкович, Азеведо, Пшеничних, Папа, Вільягра, Краснопьоров, Едмар, Хавьєр (Богданов, 86), Бланко, Гомес, Гоменюк (Ксьонз, 64)

В.о головного тренера – Ігор Рахаєв.

Попередження: Гладкий 16, Мартинюк 52, Гітченко 63, Бартуловіч 80 – Пшеничних 8, Гомез 22, Дішленкович 78

Рішення ФФУ та МВС грати 29-й тур без глядачів напевне найбільше обурило вболівальників Луцька, Ужгорода та Львова, де ситуація на відміну від Сходу України на перший погляд здається абсолютно мирною. Чи праві були чиновники, сказати важко, логіка в їхніх діях безперечно є. Однак заборона бути на трибунах не завадила фанатам зелено-білих зібратись під стінами стадіону "Україна" та впродовж усієї гри підтримувати свою команду скандуванням популярних речівок та піснями.

Не дивлячись на особливі умови проведення поєдинку, львівська сторона дотрималась абсолютно усіх формальностей. Диктор по стадіону оголосив склад команд, футболістів вивели на поле діти, котрі, до слова, тримаючи руку на серці значно завзятіше за гравців та тренерів виконали державний гімн перед стартовим свистком.

Олександр Севидов після надуспішної гри в Дніпропетровську відійшов від принципу, що стартовий склад не міняють, принаймні що стосується атакувальної ланки. Замість героїв зустрічі Зеньова та Льопи в основі вийшли Федорчук та Бартуловіч. Валерій за задумом тренера мав стримувати на правому фланзі завжди активного Азеведо, вихід Младена на лівий фланг означав, що Мартинюк змістився в зону центрального атакуючого півзахисника. В решті позицій все без змін – Пашаєв, Гітченко, Балажіц та Костевич сформували лінію захисту перед Олександром Ільющенковим, Даушвілі та Чачуа закривали опорную зону, Гладкий діяв на вістрі.

"Металіст" вийшов на матч в своєму бойову, з урахуванням травмованих гравців, складі. Досить несподівано в ворота повернувся Володимир Дішленковіч, котрий таким чином залишив на лаві для запасних вихованця львівського клубу Богдана Шуста. Папа Гуйє та Пшеничних закривали центр захисту, згадуваний Азеведо та Крістіан Вільягра вийшли на флангах оборони. Травма Марлоса змусила Ігоря Рахаєва перевести на фланг Себастьяна Бланко, тоді як під нападником в останніх матчах грав Клейтон Хав&lsquo-єр. Ще одним гравцем, котрий мав допомагати Володимиру Гоменюку, став Алехандро Гомес. В центрі поля вийшли Олег Краснопьоров та Едмар.

Суперники розпочали гру без розвідки. "Карпати" кинулись вперед, "Металіст" не відставав. Вже на шостій хвилині харків'янам вдалось відкрити рахунок в матчі. Після подачі кутового та боротьби в районі одинадцятиметрової позначки м'яч відскочив до Гомеса, котрий в свою чергу завдав невідпорного удару з 20-ти метрів. Ільющенков, котрому огляд закривали гравці своєї та чужої команди, просто не встиг зреагувати на політ кулі.

Та не пройшло й двох хвилин, як львів&lsquo-яни отримали шанс на те, щоб відновити рівновагу. Після пасу з глибини поля Мартинюк кинувся на м'яч в карний майданчик, Сергій Пшеничних намагався йому завадити, велась звична для футболу боротьба, за підсумками якої обидва футболіста впали. Арбітр зустрічі Сергій Бойко розцінив епізод як фол зі сторони харківського захисника та вказав на позначку. Вирок виконав Младен Бартуловіч, хоча Дішленковіч був дуже близький до того, аби врятувати свою команду.

До честі команд, після насиченого подіями дебюту вони не збавили обертів. Вже на 16-й хвилині всю свою майстерність продемонстрував Олександр Ільющенков, котрий зреагував на удар головою від Хав&lsquo-єра та відбив м'яч в ефектному кидку. Відповідь "Карпат" була більш ніж достойною. Федорчук та Гладкий нав'язали боротьбу суперникам на їх половині поля, Олександр відтіснив від м'яча Папу Гуйє та закинув кулю в карний майданчик на Сергія Зеньова, котрий кількома хвилинами раніше замінив Муртаза Даушвілі. Естонський форвард ідеально спіймав м'яч на ногу та з 12-13 метрів вколотив його у ближню дев&lsquo-ятку.

Вийшовши вперед, "Карпати" цілком природно віддали м'яч супернику, розраховуючи на власні контратаки. Зелено-білим вдавалось організовано тримати оборону та не давати шансів суперникам. В такій ситуації харків&lsquo-янам залишалось з максимальною обережністю ставитись до власних моментів. В нагоді міг стати небезпечний штрафний, однак Клейтон Хав&lsquo-єр пробив у стінку. Втім, вже на 37-й хвилині Сергій Бойко віддав борг "Металісту", призначивши пенальті в ворота Ільющенкова. Чи було порушення правил з боку Гітченко на Папі Гуйє, сказати складно. Та факт залишається фактом – Клейтон з точки розвів м'яч та воротаря по різним кутам.

2:2 за підсумками першого тайму обіцяли не менш цікаву другу половину поєдинку. Тим більше, що харків'яни напевне в перерві дізнались про результат гри в Полтаві, де "Дніпро" програвав з рахунком 1:0. Перший момент після поновлення гри створили господарі поля – Бартуловіч пробивав з 20-ти метрів низом та Дишленковіч накрив м'яч. Другий був за "Металістом" і знову призвів до взяття воріт зелено-білих. Щоправда, і третій за ліком пенальті в грі був далеко не беззаперечним. Костевич безсумнівно порушив правила на Клейтоні, вдаривши того ногою в обличчя, однак сталося це на самісінькій лінії штрафної зони. Арбітр вирішив, що в межах. Сам постраждалий пробив на силу під штангу – без шансів для голкіпера.

Ну а далі вже була справа техніки у виконанні "Металіста". Гості під співи фанатів біля стадіону вміло контролювали хід гри, не підпускаючи львів'ян на небезпечну відстань. Контрвипади підопічних Рахаєва несли більшу загрозу воротам суперника, аніж атаки зелено-білих. Втім, справді небезпечних моментів було не так вже й багато. Загадати варто хіба що удар Клейтона зі штрафного, після якого м'яч опустився на сітку воріт Ільющенкова.

Та бразилець не залишився без хет-трику. На 85-й хвилині Ксьонз, котрий в середині тайму замінив Гоменюка, скористався падінням Пашаєва, рвонув по флангу та завдав удару з 22-х метрів – голкіпер "Карпат" парирував по правилам – в сторону від воріт, біда в тому, що партнери зупинились, тоді як Клейтон пішов до кінця та вразив вже пусту рамку.

В кінці зустрічі підопічні Севидова ще йшли вперед і ледь не пропустили п'ятий м'яч, якби Бланко віддав більш точну передачу на Папу Гуйє. Таким чином, "Металіст" став єдиною командою з першої п'ятірки чемпіонату, котра виграла обидва матчі з львів&lsquo-янами. Ось тільки в паралельному поєдинку "Дніпро" зміг здобути вольову перемогу над "Ворсклою", тож команда Рамоса залишилась фаворитом в заочній боротьбі за путівку в Лігу Чемпіонів.